Swansea dëshiron të nënshkruaj me Sam Clucas

Swansea kanë bërë një qasje në Hull për mesfushorin Sam Clucas, sipas burimeve të Sky Sports.

Hull janë të prirur për të mbajtur Clucas dhe ata synojnë një kthim të menjëhershëm në Premier League dhe deri tani kanë hedhur poshtë dy oferta nga Burnley, me ofertën e dytë me vlerë deri në 10 milionë funta. Menaxheri i Swansea, Paul Clement dëshiron të forcojë skuadrën e tij pas largimit të Gylfi Sigurdsson në Everton për 45 milionë funta dhe gjithashtu synon nënshkrimin e Wilfried Bony, Joe Allen dhe Nacer Chadli.

Clucas, i cili humbi vetëm një ndeshje në Premier League sezonin e kaluar, është kontraktuar në stadiumin KCOM deri në 2019, duke nënshkruar një kontratë të re trevjeçare gushtin e kaluar.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *