Sunderland ka përfunduar nënshkrimin e mbrojtësit të Evertonit

Sunderland ka përfunduar nënshkrimin e mbrojtësit të Evertonit Brendan Galloway me hua  për një sezon.

Ai mund të ndiqet në klub nga bashkëlojtari Tyia Browning, i cili gjithashtu ka pasur një test mjeksor në Wearside, sipas  burimeve të Sky Sports. Galloway ka bërë 19 paraqitje të larta për klubin e tij mëmë dhe është kontraktuar deri në vitin 2019. Mbrojtësi i lindur në Zimbabve u nënshkrua nga MK Dons në 2014 dhe u huazua në West Brom sezonin e kaluar.

21-vjeçari është nënshkrim i parë i Simon Grayson që kur u emërua menaxher i Sunderlandit muajin e kaluar.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *