Sulmuesi i Liverpoolit Rhian Brewster mund të humbasë pjesën tjetër të sezonit

Sulmuesi i Liverpoolit, Rhian Brewster, mund të humbasë pjesën e mbetur të sezonit pas operacionit.

Sipas faqes zyrtare të Liverpoolit, 17-vjeçari do të “mënjanohet për tre deri në katër muaj” pas një operacioni mbi kyçin e lënduar. Brewster, i cili ende duhet të luajë për të parë XI në Anfield, ka dëmtuar ligamentin në kyçin e djathtë gjatë një ndeshjeje nën 23 vjeç kundër Manchester City-it. Kirurgjia u krye më parë këtë javë dhe faqja zyrtare shtoi se “tani do të fillojë një periudhë rehabilitimi në bazën rinore të Reds në Kirkby”. Brewster ishte një anëtar i ekipit të Anglisë i cili u kurorëzua fitues i Kupës së Botës nën 17-të vitin e kaluar.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *