Stuart Pearce: Zlatan Ibrahimoviç “alternativë e mirë” për Manchester United-in

Zlatan Ibrahimoviç do t’i sigurojë Manchester Unitedit një tjetër “alternativë të mirë” përpara këtij sezoni, sipas Stuart Pearce.

Ibrahimoviç thuhet se është gati të nënshkruajë një kontratë të re në Old Trafford pasi u rikthye nga një dëmtim afatgjatë në gju që përfundoi sezonin e tij të debutimit në futbollin anglez. Bisedimet janë në vazhdim në mes të dy partive, por burimet e Sky Sports kuptojnë se një marrëveshje ende nuk është arritur. United lëshoi Ibrahimoviç në fund të sezonit të kaluar dhe më pas zëvendësoi sulmuesin suedez me Romelu Lukaku, i cili iu bashkua skuadrës së Jose Mourinhos në një marrëveshje prej 90 milionë funta nga Everton.

Pearce beson se dy sulmuesit nuk kanë gjasa të fillojnë së bashku me njëri-tjetrin nën Jose Mourinhon, por ai beson se Ibrahimoviç do të jetë një shtesë e mirëpritur për skuadrën e Portugezit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *