Stoke në bisedime për një marrëveshje për të nënshkruar Mario Lemina

Stoke kan vendosur të mbajnë bisedime mbi një marrëveshje të propozuar prej 13.5 milionë euro për mesfushorin e Juventusit, Mario Lemina, sipas burimeve të Sky Sports.

Zyrtarët e të dy klubeve po takohen në Londër sot për të diskutuar mbi një transferim të mundshëm të 23-vjeçarit. Mario Lemina u bashkua me Juventusin nga Marseja në vitin 2015 dhe ka ndihmuar që klubi të fitojë dy tituj në Serie A. Ati i kan mbetur tre vjet në marrëveshjen e tij të tanishme me Juventusin.

Stoke nuk kanë pranuar të komentojnë në këtë fazë të negociatave.

Menaxheri Mark Hughes deri më tani ka bërë tri nënshkrime të rëndësishme para sezonin të ri të Premier Ligës, me Darren Fletcher, Kurt Zouma dhe Josh Tymon që mbërrijnë në stadiumin bet365.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *