Stoke interesohet për mesfushorin e Galatasaray-it Badou Ndiaye

Stoke janë në bisedime me Galatasaray-in lidhur me një marrëveshje për mesfushorin Badou Ndiaye, sipas burimeve të Sky.

Ndiaye u la jashtë skuadrës së Galatasaray për fitoren e djeshme 2-0 ndaj Osmanlisporit. Dhe klubi turk tha në një deklaratë: “Badou Ndiaye ka marrë oferta nga klube jashtë shtetit. “Badou Ndiaye është larguar nga skuadra e vendosur për t’u përballur me Osmanlisporin pasi aktualisht është i hutuar nga detyrat e tij në terren nga bisedimet për transferim”.

Kuptohet që Stoke është e gatshme të nënshkruajë me Badou Ndiaye por dy klubet ende nuk kanë arritur marrëveshje. Megjithatë, Ndiaye besohet të favorizojë një lëvizje në Stoke dhe Premier League. Drejtori i përgjithshëm i Galatasaray Abdurrahim Albajrak tha të shtunën: “Ndiaye tha se donte të shkonte, se propozimi ishte tërheqës.

“Shefi Fatih (Terim) ka vepruar si një baba dhe i ka thënë atij që na nevojitet, por ka disa oferta serioze dhe nëse futbollistët tanë duan të shkojnë, ju nuk mund të detyroni askënd të qëndrojë”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *