Stoke City kanë rënë dakord për një marrëveshje me Tottenhamin për Kevin Wimmer 

Stoke City kanë rënë dakord për një marrëveshje prej 15 milionë funtave me Tottenhamin për mbrojtësin Kevin Wimmer.

Kevin Wimmer pritet ti nënshtrohet testeve mjekësore në ditët në vijim përpara një lëvizjeje në stadiumin bet365. Nëse gjithçka shkonë mirë, ai do të bëhet nënshkrimi i shtatë i madh i menaxherit Mark Hughes në këtë dritare të transferimeve të verës. 24-vjeçari, i cili më parë ka tërhequr interes nga West Brom këtë verë, ka luftuar për të vendosur veten si një titullar ne ekipin e parë nën Pochettinon. Wimmer ka bërë vetëm 15 paraqitje të Premierligës që kur ka arritur nga FC Koln në 2015 dhe është ende në funksion këtë sezon.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *