Stoke City ka pranuar ofertën prej 3 milionë funtash për Jon Walters

Stoke City ka pranuar një ofertë që mund të rritet deri në 3 milionë funta nga Burnley për sulmuesin Jon Walters, sipas Sky Sports.

33-vjeçari i Republikës së Irlandës është i gatshëm ti plotësojë kontrollet mjeksore dhe të pranojë kushtet personale, por transferimi mund të finalizohet para fillimit të javës së ardhshme. Walters ka bërë më shumë se 250 paraqitje për Stoke, duke shënuar 62 gola për Potters që kur u bashkua me Ipswich në vitin 2010.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *