Spartaku i Moscës ka refuzuar ofertën e Southampton për Quincy Promes

Southampton ka pasur një ofertë prej 25 milionë funtave për Quincy Promes të hedhur poshtë nga Spartaku i Moskës me klubin rus që kërkon 30 milionë funta për Holandezin, sipas burimeve të Sky.

Promes është i interesuar në një lëvizje në Angli dhe menaxheri i Southampton Mauricio Pellegrino ka konfirmuar më parë se klubi është duke “shtyrë” në një marrëveshje për të sjellë anësorin holandez në St Mary’s para ditës së fundit të transferimeve të së mërkurës. Promes do të bëhej nënshkrimi i dytë i Southampton në dritare pasi ata sollën Guido Carrillo nga Monako të enjten për një rekord të klubit prej 19.1 milionë funta, por çdo marrëveshje për Promes do të eklipsonte atë.

Promes ka shënuar 53 gola në 101 paraqitje të Premier Ligës për Spartak-un pas bashkimit të tij nga FC Twente në gusht 2014 për një shume prej 12 milionë funtave. 26-vjeçari, i cili është nën kontratë në Moskë deri në qershor 2021, ishte i rëndësishëm në fitoren e titullit të Spartakut në sezonin e kaluar dhe u emërua futbollist i ligës së Rusisë në vitin 2017.

Promes i lindur në Amsterdam ka bërë 25 paraqitje me klubin Holandez, duke shënuar katër gola me tre nga ato që erdhën në kampionatin kualifikues të Kupës së Botës 2018.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *