Southampton ka shkarkuar menaxherin Mauricio Pellegrino

Southampton ka njoftuar se ka shkarkuar menaxherin Mauricio Pellegrino, pasi kan marrë vetëm një fitore në Premier Ligë në 17 ndeshje.

Humbja 3-0 e së shtunës në Newcastle la shenjtorët vetëm një pikë jashtë vendeve të largimit, me vetëm tetë ndeshje të mbetura këtë sezon në Premier Ligë. Pellegrino pranoi se lojtarët dukeshin sikur kishin hequr dorë dhe klubi tashmë kishte vendosur që duhet një menaxhim i ri për të injektuar luftim në një anë që përfundoi në vendin e tetë në sezonin e kaluar.

Deklarata e Southampton të hënën ka lexuar: “Klubi mund të konfirmojë se është ndarë nga Mauricio Pellegrino. “Asistent menaxheri Carlos Compagnucci dhe asistent trajneri i parë i ekipit Xavier Tamarit gjithashtu janë ndarë nga klubin. “Ne do të dëshironim të regjistrojmë falenderimet tona për Mauricio, Carlos dhe Xavier për përpjekjet e tyre gjatë kohës së tyre me Southampton dhe u urojmë atyre të gjitha të mirat. “Klubi do të emërojë një ekip të ri menaxhimi sa më shpejt që të jetë e mundur, me kërkimin e një zëvendësimi që kan filluar tashmë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *