Southampton ka nënshkruar mbrojtësin e Lazios Wesley Hoedt

Southampton ka nënshkruar mbrojtësin e Lazios Wesley Hoedt për një marrëveshje pesëvjeçare.

23-vjeçari bëhet nënshkrimi i tretë i verës nga Mauricio Pellegrino, pas mbrojtësit të Janez Bednarek dhe mesfushorit të Juventusit Mario Lemina, dhe burimet e Sky Sports kan kuptuar se marrëveshja mund të jetë me vlerë prej 17 milionë funtave. Holandezi Hoedt, i cili filloi karrierën e tij në AZ Alkmaar, u transferua në Lazio në 2015 dhe u vendos si mbrojtës kryesor në Serie A.

Nënpresidenti i Southampton, Les Reed, tha: “Wesley është një nga mbrojtësit më premtues të rinj në Evropë dhe përfaqëson një shtesë të rëndësishme në skuadrën tonë. Pasi kemi fituar një finalist të Ligës së Kampionëve nga një klub italian, tani kemi shtuar një fitues italian të Supercoppa.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *