Simon Jordan: Ronald Koeman nuk është njeriu i duhur për Evertonin

Simon Jordan ka kritikuar menaxherin e Evertonit Ronald Koeman pas humbjes 2-1 të klubit në Lyon në Europa Ligë të enjten në mbrëmje.

Everton mbetet pa fitore në garën e dytë në Evropë pas tre ndeshjeve të para në grup, ndërsa klubi po ashtu po bie në vendin e 16-t në Premier Ligë pas një fillim të dobët të sezonit. Dhe ish-pronari i Crystal Palace mendon se holandezi është njeriu i gabuar për ta tërhequr Evertonin nga rënia e tyre aktuale. “Ka shumë gjëra në lidhje me Evertonin që janë në të drejtë, por unë nuk jam aq i sigurt edhe për menaxherin,” tha Jordan për The Debate.

Everton ka fituar vetëm dy nga tetë ndeshjet e para në Premier Ligë, ndërsa humbja e fundit e së enjtes i lë ata në prag të daljes nga Europa League në fazën e grupeve.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *