Shkodran Mustafi ka rënë dakord të largohet nga Arsenali

Shkodran Mustafi ka rënë dakord të largohet nga Arsenali për Interin, sipas Sky Sports në Itali.

Interi dëshiron të marrë Mustafin në huazim me qëllim të një lëvizje të përhershme, vetëm 12 muaj pasi Arsenali ka paguar 35 milionë funta për ta nënshkruar atë nga Valencia. Dhe ndërsa klubet nuk kanë rënë dakord për një marrëveshje, Sky Sports në Itali thotë se Shkodran Mustafi është i gatshëm të kthehet në Serie A, ku ai më parë kishte një kontratë dyvjeçare me Sampdorian. Arsene Wenger ishte i paditur kur u pyet për të ardhmen e Mustafit në konferencën e tij për shtyp të së enjtes, duke thënë: “Është shumë e vështirë për mua të flas për raste individuale”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *