Shefi i Crystal Palace Roy Hodgson vazhdon ”të jet i qetë” për marrëveshjen e Diafra Sakhos

Roy Hodgson po mban lëvizjen “qetë” të Crystal Palace për Diafra Sakho, por thotë se klubi është “duke punuar jashtë orarit” për nënshkrimet.

Sipas burimeve te Sky Sports, Crystal Palace ka pranuar një tarifë me West Ham për Sakhon që kuptohet të jetë midis 10 dhe 12 milionë funtave. Diafra Sakho ende nuk ka filluar një lojë në Premier League për Hammers këtë sezon, duke shënuar katër gola në 17 ndeshje që ai është paraqitur në këtë mandat.

Bosi i Crystal Palace është i gatshëm të nënshkruajë një sulmues tjetër në janar, me Christian Benteke sulmues i zgjedhjes së parë që ka shënuar vetëm një herë deri më tani në këtë fushatë.

I pyetur rreth ndjekjes së Sakhos nga klubi, Hodgson tha: “Nuk jam i gatshëm të flas për ndonjë lojtar, por do të ketë raporte.

“Do të ishte shumë e marrë për mua që të filloja të komentoj për këdo në këtë moment. “Ne po e bëjmë atë sa më mirë që mundemi dhe aq profesionalisht sa mundemi. “Është më mirë të qëndrosh i qetë në këtë temë”.

Hodgson ka zbuluar më parë se Palace duhet të nënshkruajë deri në shtatë lojtarë në dritaren e janarit dhe ish shefi i Anglisë thotë se të gjithë në Selhurst Park po punojnë shumë për të sjellë lojtarë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *