Shefi i Burnley-it Sean Dyche thotë se operacioni i Robbie Brady-it ishte me sukses

Sean Dyche thotë se operacioni i Robbie Brady-it ishte me sukses, por shefi i Burnley-it nuk ka pranuar të vendosë një afat kohor për rikthimin e anësorit nga lëndimi.

Brady u detyrua ti nënshtrohet një operacioni në gju të mërkurën, pasi dëmtoi tendën e tij patelare gjatë humbjes 1-0 të Burnley-it në Leicester të shtunën. Mesfushori 25-vjeçar u tërhoq pak para gjysmës pasi u përplas me Harry Maguire në stadiumin King Power dhe Dyche pranon se Irlandezi mund të anashkalohet për një periudhë të konsiderueshme kohore, pavarësisht rezultatit të suksesshëm të operacionit .

“Ne jemi shumë të kënaqur me punën që është bërë,” tha Dyche. “I kam folur atij shkurtimisht dhe ai është në rregull, ai e kupton.” Kur u pyet nëse ai kishte një afat kohor për kthimin e Brady, Dyche tha: “Jo për momentin, do të ishte shumë e përgjithshme.

“Pjesët e hershme janë me të rëndësishmet. Gjithnjë më mahnit se si i marrin këta njerëz gjatë këtyre operacioneve dhe para se ta dini ata janë duke ecur rreth terrenit të trajnimit. “Mënyra posaçërisht agresive që ata i trajtojnë tani, ai do të lëvizë shumë shpejt. Ne shpresojmë ta shohim atë, para së gjithash kur ai kthehet duke lëvizur në fushën e trajnimit dhe natyrisht atëherë kur ai është i aftë”. Dyche këmbëngul se dëmtimi i Brady nuk do të ndryshojë qasjen e tij në dritaren e transferimeve të janarit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *