Shefi i Bayern Munchen Jupp Heynckes: Arturo Vidal nuk do të shitet tek Chelsea-i

Bosi i Bayern Munich-en Jupp Heynckes thotë se nuk ka pasur kontakt me Chelsea-in për Arturo Vidal dhe këmbëngul se Kiliani nuk do të shitet në janar.

Vidal ka qenë i lidhur me një transferim të mundshëm në Stamford Bridge, një veprim që do të shihte 30-vjeçarin të bashkohej me ish-menaxherin e tij në Juventus, Antonio Conte. Megjithatë, Heynckes hodhi poshtë thashethemet si “spekulime” dhe insiston se askush në skuadrën e tij nuk do të shitet këtë muaj.

“Sigurisht, nuk ka pasur asnjë kontakt midis klubeve”, tha Heynckes në një konferencë shtypi të shtunën në kampin e trajnimit në Katar.

“Jan vetëm spekulime, Arturo Vidal është shumë i motivuar, ai është një lojtar i lartë dhe ne kemi nevojë për të”.

Ai shtoi: “Ne nuk do të shesim asnjë lojtar në dritaren e transferimeve të janarit”.

Bayerni aktualisht janë 11 pikë larg në krye të Bundesligës dhe përballja tjetër është me Bayer Leverkusen më 12 janar kur sezoni Gjerman fillon pas pushimit të dimrit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *