Shay Given: Mohamed Salah do të qëndrojë në Liverpool

Liverpool do të jetë në gjendje të mbajë lojtarin Mohamed Salah, thotë ish-portieri i Newcastle-it Shay Given.

Egjiptiani ka shënuar 41 gola në 46 ndeshje këtë sezon, duke çuar në spekulime se ai mund të largohet nga Anfield në fund të sezonit. Por Given mendon se Mohamed Salah do të mbetet me anën e Jurgen Klopp, ndërsa ata përpiqen të fitojnë argjend, ndoshta duke filluar me Ligën e Kampionëve, ku Liverpooli do të përballet me ish-klubin e Salah, Rom-ën në gjysmëfinale.

“Do të ketë klube që do të nuhatin rreth tij kështu që do të jetë interesante për të parë atë që Liverpool bën”, tha Given për Premier League Daily. “Ai duket si një djalë i sinqertë dhe mendoj se do të dëshirojë të bëjë një histori të tij në Liverpool. Ata janë një klub i madh, prandaj pse të mos e mbash atë? “Jurgen Klopp po nxjerr më të mirën nga ai, dhe kjo po bënë që ai të ndjehet mirë për të ardhmen dhe unë mendoj se do të qëndrojë në Liverpool.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *