Shanset e Diego Costa-s për t’u ribashkuar me Atletico Madrid janë shumë të vogla

Shanset e Diego Costa-s për t’u ribashkuar me Atletico Madrid janë përshkruar si “vështirë se, por jo e pamundur” nga burimet e Sky Sports.

Dritarja spanjolle e transferimit mbetet e hapur deri në mesnatë të premten dhe negociatat kanë vazhduar mes klubeve mbi daljen e zgjatur dhe të acaruar të Spanjollit nga Stamford Bridge. Atletico është i ndaluar të regjistrojë lojtarë të rinj para janarit dhe deri më tani kanë ofruar vetëm gjysmën e asaj që Chelsea-i dëshiron për sulmuesin, i cili ka qenë 50 milionë funta. Atletico gjithashtu heziton të paguajë pagën e 150,000 funtave në javë para se të luajë për ta në janar, dhe një opsion i ndjekur në mënyrë aktive është gjetja e një klubi huazues për Costa-n për t’u bashkuar deri atëherë.

Costa ka qenë në dalje të vetëshpallur nga Blues qëkur fitoi titullin e Premier Ligës dhe e ka bërë të qartë se dëshiron të bashkohet me Atleticon pasi iu tha se ai nuk ishte më i kërkuar nga Antonio Conte.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *