Sergio Aguero: Më shpëtoi jetën rripi i sigurimit

Sulmuesi i Manchester City-it, Sergio Aguero, pranon se është me fat që ka shpëtuar me vetëm një brinjë të thyer nga një aksident automobilistik në Holandë.

Argjentinasi u përjashtua nga vendi i tij i cili duhet të fitonte kualifikimin e Kupës së Botës kundër Ekuadorit pasi një taksi në të cilën po udhëtonte në Amsterdam goditi një shtyllë. 29-vjeçari pësoi një brinjë të thyer në incident, por sulmuesi pranon se mund të ketë qenë një rezultat edhe më i keq nëse ai nuk kishte veshur rripin e sigurimit në kohën e përplasjes.

“Kur unë shkova në spital, e pyeta doktorin nëse mund të luaj për City-in të shtunën  kundër Stoke. Ai tha,” Nuk besoj kështu i tha Aguero TyC Sports. “Kam marrë një moment për të menduar dhe kuptova se është në sajë të veshjes së një rripi sigurie që unë jam në gjendje të flas për këtë .”

Aguero u kthye në Manchester për trajtim pas incidentit dhe nuk ishte në gjendje të lidhej me shokët e tij të ekipit për kualifikimin e tyre vendimtar kundër Ekuadorit si rezultat. Megjithatë, një hat-trick nga Lionel Messi siguroi Argjentinës një fitore 3-1 në Quito të mërkurën mbrëma dhe i siguroi anën e Jorge Sampaolit një vend në turneun e verës së ardhshme në Rusi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *