Sergio Aguero është i aftë të luajë për Manchester City-in të shtunën

Sergio Aguero ka konfirmuar se është i aftë të luajë për Manchester City-in të shtunën pasi u dërgua në spital gjatë humbjes 4-2 të Argjentinës ndaj Nigeris.

Ai shkroi në Twitter të enjten, duke thënë: “Të gjitha testet që ata kan bërë në mua ishin vetëm për kujdesje, të gjitha kan dalur mirë, kështu që unë jam i vendosur për të shkuar në ndeshjen e së shtunës. C’mon, City !!”

Lajmi do të jetë një nxitje për Pep Guardiola-ën pasi ai duket të udhëheqë anën e tij në një fitore të 11-të në 12 ndeshje të Premier League këtë sezon. Aguero ishte duke luajtur për Argjentinën të martën, në një miqësore kundër Nigerisë, kur u sëmur në gjysmë e dytë të lojës. Megjithatë, Manchester City kundërshtoi AFA-en duke insistuar që Aguero nuk ka humbur vetëdijen. Që nga kthimi në Manchester, ai është vlerësuar nga stafi i tyre mjekësor dhe tani është deklaruar i aftë të përballet me Leicester-in të shtunën.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *