Sergi Roberto: Kishte interesim nga ekipet e tjera pas nënshkrimit të marrëveshjes me Barcelonën

Sergi Roberto ka zbuluar se klubet e tjera kan qen të interesuar të sigurojnë shërbimet e tij para se të nënshkruajë një marrëveshje të re me Barcelonën.

26-vjeçari ka vendosur të ardhmen e tij për Barcën duke rënë dakord për një marrëveshje që e lidh atë me klubin deri në qershor 2022. Roberto e nënshkroi atë kontratë të enjten dhe lojtari i lindur katalinas këmbënguli se, pavarësisht interesit të raportuar nga Manchester City dhe Manchester United, zemra e tij ishte gjithmonë e vendosur të qëndronte me Barcelonën.

“Që nga fillimi i bisedimeve të rinovimit, kam dashur gjithmonë të jem këtu. Është klubi i jetës sime dhe unë kam qenë një tifoz që kur isha i vogël. “Është e vërtetë se klubet e tjera kan qen të interesuar, por kam dashur të jem këtu dhe jam i lumtur që kam rinovuar deri në vitin 2022. Nëse mund të vazhdoj edhe më gjatë, atëherë aq më mirë.

“Unë shpresoj se nuk është kontrata e fundit që unë nënshkruaj. Dëshira ime është të dal në pension këtu dhe shpresoj se mund të ndjek hapat e Andres Iniestas dhe Leo Messit”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *