Serge Gnabry do të largohet nga Werder Bremen pas një sezoni

Mesfushori i Werder Bremenit, Serge Gnabry po largohet nga klubi pas vetëm një sezoni.

Gjermani 21-vjeçar u transferua në Bundesliga nga Arsenali në gusht, por ka shkaktuar një klauzolë në kontratën e tij duke e lejuar atë të largohet nga Weser-Stadion.

“Pas një viti shumë të mirë për të në Werder, Serge na ka informuar se do të donte të merrte hapin tjetër në karrierën e tij”, tha drejtori menaxhues Frank Baumann për faqen e internetit të Werder.

“Ai do të aktivizojë një klauzolë në kontratën e tij dhe do të largohet nga klubi në fund të muajit”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *