Saul Niguez: ” Askush nuk është mbi klubin”

Mesfushori i Atletico Saul Ñiguez foli për kalimin e Antoine Griezmann në Manchester, si dhe kthimin e mundshëm në Madrid për Diego Costa, Saul e përshkroi rëndësinë e Antoine Griezmann në Atlético Madrid, por këmbënguli se askush nuk është mbi klubin.

Francezi Griezmann është duke u informuar gjerësisht për të shkëmbyer Atlético për gjigantët e Premier League United në sezonin tjetër, Griezmann shënoi 26 gola në të gjitha garat, pasi Atlético përfundoi i treti në LaLiga dhe arriti në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve në 2016-17.

Saul megjithatë beson se 26-vjeçari mund të zëvendësohet nëse ai zgjedh të largohet nga kryeqyteti spanjoll.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *