Sandro Ramirez bashkohet me Sevilla-ën në huazim nga Evertoni

Sulmuesi i Evertonit, Sandro Ramirez ka përfunduar transferimin huazues në Sevilla vetëm gjashtë muaj pas nënshkrimit nga Malaga.

Evertoni njoftoi marrëveshjen të martën mbrëma me 22-vjeçarin duke kaluar testet mjekësore të tij të mërkurën në mëngjes për të përfunduar këtë lëvizje. Spanjolli i U21 do të kalojë pjesën tjetër të sezonit në huazim në La Liga.

Ai u nënshkrua nga ish-menaxheri i Evertonit, Ronald Koeman për 5.25 milionë funta verën e kaluar, por nuk arriti të mbante një vend në ekipin e parë nën Koeman ose zëvendësimin e tij, Sam Allardyce. Ramirez luajti 15 ndeshje në të gjitha garat për Toffees këtë sezon, duke shënuar një gol.

Loja e tij e fundit erdhi në barazimin 0-0 me Chelsea-in më 23 dhjetor dhe tani do të ketë mundësinë për të bërë përshtypje në Spanjë, duke shënuar 16 herë në 31 paraqitje për Malaga-ën sezonin e kaluar.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *