Samuel Eto do të prezantohet nga klubi i Katarit sot

Samuel Eto do të prezantohet nga klubi sportiv i Katarit, pasi sulmuesi i Kamerunit merr hapat e tjerë të karrierës së tij.

Me Eton që së fundmi u largua nga klubi turk Konyaspor me pëlqimin e ndërsjellët, 37-vjeçari ishte i lirë të nënshkruante për anën e Katarit. Klubi me bazë në Doha lëshoi një deklaratë përmes Twitter-it duke konfirmuar se prezantimi do të bëhet sot.

“Menaxhmenti i klubit të futbollit Katar ka kënaqësinë t’ju ftojë të merrni pjesë në konferencën për shtyp për të paraqitur yllin ndërkombëtar Samuel Eto,” tha deklarata. Eto fitoi dy tituj Champions League me Barcelonën para se të pretendonte një të tretë me Interin.

Ish kapiteni i Kamerunit më vonë kishte luajtur në Premier Ligë me Chelsea-in dhe Everton-in. Ai ka luajtur gjithashtu edhe në Rusi. Futbollisti Afrikan katër herë i vitit i bashkohet Xavit dhe Wesley Sneijder-it si një nga lojtarët në ligën e Katarit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *