Samir Nasri lë Manchester City për klubin Turk Antalyaspor

Samir Nasri i është bashkuar anës turke Antalyaspor në një marrëveshje të përhershme nga Manchester City, duke i dhënë fund magjisë së tij gjashtëvjeçare në Etihad.

Mesfushori 30-vjeçar fitoi dy tituj të Premierligës dhe dy Kupat e Ligës pas bashkimit në City nga Arsenali në vitin 2011. Megjithatë, francezi u përpoqën për mundësitë e tij në ekipin e parë në vitet e fundit dhe u huazuan në Sevilla sezonin e kaluar pas mbërritjes së Pep Guardiolës në Etihad.

Ai tani do të bashkohet me anën turke Antalyaspor, të cilët janë nën udhëheqje nga ish-sulmuesi i Barcelonës Samuel Eto’o.

“Të gjithë në Klub i dëshirojnë Samir fat të mirë në kapitullin e ardhshëm të karrierës së tij dhe do të dëshironin ta falënderonin për disa kujtime fantastike,” lexoi një deklaratë në faqen e internetit të City-it.

Nasri bëhet lojtari i tretë i Manchester City-it për t’u bashkuar me një ekip turk këtë verë, me nënshkrimin e Gael Clichy për İstanbul Başakşehir dhe Fernando duke shkuar në Galatasaray.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *