Sami Khedira ”nuk kujton asnjë respekt nga tifozët e Real Madridit”

Mesfushori i Juventusit Sami Khedira do të dal ballë për ballë me tifozët e Real Madridit edhe një herë në finalen e Ligës së Kampionëve të së shtunës – dhe ai nuk do t’a di fare, fituesi i kupës së Botës në Gjermani u bashkua me Juve në një transferim të lirë në qershor 2015 pas pesë vitesh në Santiago Bernabeu.

Dëmtime të shpeshta e penguan progresin e Khedira në kryeqytetin spanjoll dhe, megjithëse ai nuk kishte asgjë tjetër veçse lëvdata për stafin stërvitor të Madridit, ai ndjeu se ishte i nënvlerësuar.

“Në Madrid, unë u vlerësova nga trajnerët e mi 100 për qind, por unë nuk e kam ndjehur këtë njohje në publik,” tha ai për Kicker.

“Nëse bëra 10 ndeshje të mira, kjo ishte e vetëkuptueshme. Nëse 11-ta nuk ishte aq e mirë, u pyet nëse isha i duehëri për klubin”.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *