Sam Gallagher ka rënë dakord të bashkohet me Birmingham

Sam Gallagher ka rënë dakord të bashkohet me Birmingham për një huazim të gjatë sezonale, sipas burimeve të Sky Sports.

Sky Sports ka kuptuar se Gallagher do t’i nënshtrohet testeve mjekësore më vonë sot përpara se të nënshkruajë kushtet për marrëveshjen. Gallagher, i cili nënshkroi një marrëveshje të re katërvjeçare në gusht, u kërkuar gjithashtu nga Aston Villa dhe Derby. Ai bëhet transferimi i tetë për Harry Redknapp dhe blerja e tretë e ditës pas ardhjes së Carl Jenkinson dhe Cohen Bramall në St Andrew’s.

21-vjeçari shënoi 12 gola në 47 paraqitje sezonin e kaluar, ndërsa ishte në huazim në Blackburn.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *