Ryan Kent është një objektiv i huazimit për Hull City

Anësori i Liverpoolit, Ryan Kent, është një objektiv i huazimit për ekipin e kampionatit Hull City, sipas Liverpool Echo.

Kent kaloi sezonin e kaluar në huazim në Barnsley, dhe gjithashtu ka qenë i lidhur me një lëvizje në Birmingham City pasi ai duket për të fituar përvojë të mëtejshme në ekipin e parë.

Çdo marrëveshje për Kentin për të kaluar në Hull nuk pritet të ketë ndonjë ndikim në ofertën e Liverpulit për 8 milionë funta për të nënshkruar Andy Robertson nga Tigrat.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *