Ruben Loftus-Cheek shpreson të siguroj një vend në skuadrën e Anglisë për Kupën Botërore

Ruben Loftus-Cheek është ende duke shpresuar se ai mund të zë një vend në skuadrën e Anglisë për Kupën e Botës këtë verë.

22-vjeçari, i huazuar në Crystal Palace nga Chelsea, u kthye në veprim kundër Huddersfield më 17 mars pasi humbi tre muaj me një dëmtim në kyçin e këmbës. Ai nuk ishte pjesë e skuadrës së Gareth Southgate për miqësoret e fundit kundër Holandës dhe Italisë, edhe pse ai mbetet në mendimet e shefit të Anglisë.

Loftus-Cheek ka vetëm shtatë lojë të mbetura këtë sezon, duke filluar me vizitën e Liverpoolit në Selhurst Park të shtunën, për ti treguar Southgate-it se ai përket në aeroplan për në Rusi, por ai është optimist se mund ta bëjë këtë.

“Kyçin e këmbës e kam shumë më mirë dhe ndihem më mirë se sa mendova se do të ndihesha”, tha Loftus Cheek për The Evening Standard. “Ndjehem i mprehtë në trajnim kështu që unë nuk jam shumë i shqetësuar në lidhje me aftësinë time. Nëse luajë në të gjitha shtatë lojët është e mjaftueshme për mua.

“Unë kam folur me Gareth, ai nuk ka thënë shumë, ai vetëm pyeti se si ishte lëndimi im . Ai më dëshironte më të mirën për lojët që do të vinin. “Do të ishte masive për mua të shkoj në Kupën e Botës. Kjo është ajo që po kërkoj, por që do të vijë nga shfaqjet e mia me Palace në fund të sezonit”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *