Roque Mesa bashkohet me Sevilla-ën në huazim nga Swansea-na

Mesfushori i Swansea-ës, Roque Mesa, është bashkuar me Sevilla-ën në huazim për pjesën e mbetur të sezonit, vetëm gjashtë muaj pas mbërritjes në stadiumin Liberty.

Mesa nënshkroi një marrëveshje katërvjeçare me Swansea-ën në korrik pas bashkimit nga Las Palmas në një marrëveshje prej 11 milionë funta. Megjithatë, 28-vjeçari ka luftuar për të bërë një ndikim në Wales dhe ka luajtur vetëm një ndeshje të Premier Ligës që kur Carlos Carvalhal mori përgjegjësinë për klubin në dhjetor.

Swansea konfirmoi këtë veprim në një deklaratë të martën, ku thuhej: “Mesfushori i Swansea City-it, Roque Mesa, është bashkuar me anën e La Ligës Sevilla për pjesën e mbetur të sezonit.

“Mesa ka bërë 16 paraqitje për Swansea-ën që nga ardhja e tij nga Las Palmas. “Por me disa opsione në dispozicion në mesfushën e Carlos Carvalhal, Swansea kanë rënë dakord të lejojnë 28-vjeçarin të lidhet me Sevilla-ën e cila përballet me Manchester United në Ligën e Kampionëve muajin e ardhshëm.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *