Ronald Koeman ende nuk ka marrë një vendim për të ardhmen e Ross Barkley-it

Ronald Koeman pranon se ende nuk ka marrë një vendim përfundimtar për të ardhmen e mesfushorit Ross Barkley në Everton. Ross Barkley mori një dëmtim të dyshuar në trajnim e të hënës dhe Koeman thotë se Toffees janë ende duke u përpjekur të përcaktojnë shtrirjen e dëmit.

“Ai ndaloi trajnimin e të hënës së kaluar, duket sikur i ndodhi një dëmtim, por ne duhet të bëjmë më shumë teste sot dhe nesër për të ditur saktësisht se çfarë është dëmtimi”, tha Koeman”.

Barkley ka një sezon të mbetur në kontratën e tij me Evertonin dhe deri më tani ka refuzuar të nënshkruajë një marrëveshje të re.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *