Romët konfirmojnë se nuk do të bëjnë më oferta për Riyad Mahrez

Drejtori sportiv i Romës Monchi ka konfirmuar se klubi nuk do të ofrojë më oferta për Riyad Mahrez të Leicesterit, sipas The Mirror.

Ana e Serie A ka parë tri oferta, më e fundit një rekord prej 31.8 milionë funtave të hedhur poshtë nga Leicester. Monchi, i cili u bashkua me Romët nga Sevilla më parë këtë vit, tha javën e kaluar se ende shpresonte të përfundonte një marrëveshje për yllin e Algjerisë. Megjithatë, klubet kanë dështuar të arrijnë një marrëveshje dhe Mahrez ka luajtur në humbjen dramatike të Leicester 4-3 në Arsenal në ndeshjen e tyre të Premier League.

“Në konferencën e fundit për shtyp thashë se kishim bërë një propozim për atë që ne besojmë se është një ofertë e drejtë, e cila është gjithashtu më e madhe në historinë e klubit”, tha Monchi.

“Ne nuk do të ofrojmë përsëri, ne kemi vepruar në mënyrë të drejtë duke biseduar me Leicester City, tani nvaret nga gjykata.

“Ne jemi duke pritur për një përgjigje. Ne jemi duke punuar në opsione të tjera, por ne jemi të qetë, pasi skuadra jonë është 90% e plotë”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *