Roma kërkon Anthony Martial

Roma i është afruar Manchester Unitedit për të pyetur për marrjen e Anthony Martial në huazim sezonin e ardhshëm, sipas Gazzetta dello Sport.

Martial nuk ishte në gjendje të siguroj një vend të rregullt fillestar nën Jose Mourinho sezonin e kaluar dhe ka qenë i lidhur me një transferim veror, me Romët që tregojnë një interes.

Francezi kohët e fundit hodhi poshtë zërat se ai kishte kërkuar të largohet nga Old Trafford para fillimit të sezonit të ri.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *