Roma ka përfunduar nënshkrimin e Cengiz Under

Romët kanë përfunduar nënshkrimin e yllit të Turqisë Cengiz Under nga Stambolli Basaksehir në një marrëveshje pesëvjeçare.

20-vjeçari, i cili gjithashtu ishte i lidhur me Manchester Cityn, arriti në Giallorossi për një tarifë fillestare prej 13.4 milionë euro, e cila eventualisht mund të rritet me 1.5 milionë euro shtesë në bonuse.

Cengiz bëhet nënshkrimi i pestë i Romës nën Monchi, pas Hector Moreno, Rick Karsdorp, Lorenzo Pellegrini dhe Maxime Gonalons.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *