Roberto Firmino i kërkon Alisson të bashkohet me Liverpoolin

Roberto Firmino thotë se Alisson do të jetë një nënshkrim i mirëpritur në Liverpool dhe pranon se çifti ka bërë shaka me njëri-tjetrin për të luajtur së bashku në Anfield.

Reds kanë qenë shumë të lidhur me një lëvizje verore për portierin Romak, i cili doli kundër Firminos në gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve. Sky Sports News ka kuptuar se Liverpooli u përpoq të nënshkruajë Alisson më herët në sezon dhe Firmino beson se 25-vjeçari do të ishte një shtesë e mirë për skuadrën e Jurgen Klopp.

“Ndonjëherë flas me të për këtë dhe kam një shaka me të, duke thënë” duhet të shkosh në Liverpool “, tha Firmino. “Agjenti i tij po rendit të ardhmen e tij, por nuk do të ishte gjë e keqe ta kesh këtu në Liverpool.”

Firmino ka të ngjarë të luajë kundër një shoku tjetër Brazilian Fred sezonin e ardhshëm pasi mesfushori i Shakhtar Donetsk ka ranë dakord për një marrëveshje për t’u bashkuar me Manchester United këtë javë. Firmino, Alisson dhe Fred janë përfshirë të gjithë në skuadrën e Brazilit për Kupën e Botës në Rusi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *