Robert Lewandowski shpreson të përballet me Celtic në Ligën e Kampionëve

Robert Lewandowski shpreson të jetë në dispozicion për ndeshjen e Ligës së Kampionëve të Bayern Munich me Celtic pavarësisht se ka pësuar një dëmtim të lehtë të shtunën.

Dëmtimet ndaj Thomas Muller dhe Franck Ribery kanë lënë Bayerni pa opsione sulmuese dhe zëvendësimi i Lewandowskit në fund të gjysmës së parë të fitores 2-0 kundër Leipzig ishte një tjetër shqetësim për ta. Mesfushori Arturo Vidal mori vendin e tij pasi Bayern luajti pa një sulmues të njohur në pjesën e dytë, por sulmuesi polakë këmbëngul se tërheqja e tij ishte thjesht një masë paraprake.

Ai i tha për Sport Bild: “Për mua, Glasgow është po aq i rëndësishëm sa ndeshja tjetër e Bundesligës kundër Borussia Dortmundit. “Nuk desha të rrezikoja të shtunën – ajo u ndje si një ngërç.. Nuk është edhe aq keq.

“Ky sezon ka qenë vërtet i vështirë për mua. Kam luajtur për Bayernin dhe Poloninë çdo tre ditë që kur ka filluar.

“Asnjë lojtar nuk mund të luajë 90 minuta në çdo ndeshje, por për momentin nuk ka asnjë opsion tjetër. Nuk kemi një zëvendësues në pozicionin tim në Bayern”.

Lewandowski dhe James Rodriguez shënuan golat e Bayernit kundër Leipzig.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *