Robbie Keane do të luaj për Atletico de Kolkata

Ish sulmuesi i Tottenham dhe LA Galaxy Robbie Keane ka lëvizur në Indi për të luajtur për Atletico de Kolkata të Teddy Sheringham.

Sky Sports raportoi më parë këtë javë se 37-vjeçari, i cili u tërhoq nga detyra ndërkombëtare me Republikën e Irlandës vitin e kaluar, ishte afër pranimit të një marrëveshjeje me klubin indian të Super League.

Keane ishte i interesuar për një kthim në futbollin anglez me anë të Sky Batt Championship, Birmingham City dhe menaxherin Harry Redknapp kishte zbuluar admirimin e tij për lojtarin, por pas bisedimet u zvarritën Keane vendosi për të shkëmbyer kontinentet për t’u bashkuar me ish bashklojtarin e tij.

Keane, i cili është golashënuesi rekord për vendin e tij, ka qenë një agjent i lirë pas largimit nga LA Galaxy pas një fushate të suksesshme pesëvjeçare në MLS.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *