Riyad Mahrez bënë kërkesë për transferim te Leicester-i pas ofertës nga Manchester City

Riyad Mahrez ka dorëzuar një kërkesë zyrtare për transferim në Leicester mes një oferte që tejkalon 50 milionë funta nga Manchester City, sipas Sky Sports.

Oferta besohet të jetë e dyta për Mahrez në këtë dritare të transferimeve, por është shumë më poshtë vlerësimit të Foxes për lojtarin, i cili gjithashtu dorëzoi një kërkesë transferimi në maj 2017. Përderisa asnjë ofertë zyrtare dhe me shkrim nuk është paraqitur, përfaqësuesit e City-it e kanë bërë të qartë atë që ata janë të përgatitur për të paguar, dhe Leicester janë përgjigjur duke deklaruar se nuk duan të shesin Mahrez, dhe një ofertë prej rreth 50 milionë funtave është shumë e ulët.

Megjithatë, Mahrez nuk ka shkuar në trajnimin e Leicester City të premten dhe nuk ka udhëtuar me pjesën tjetër të skuadrës në Merseyside përpara ndeshjes së tyre kundër Evertonit. Mahrez donte të shkoj verën e kaluar dhe paraqiti një kërkesë transferimi mes interesit nga Roma, por Foxa-es refuzoi të shiste 26-vjeçarin pasi hodhi poshtë tri oferta nga klubi italian, duke përfshirë një ofertë prej 31.8 milionë funtash.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *