Ricardo Rodriguez dhe Luiz Guastavo në Milan

Milan do të transferojë dyshen e skuadrës gjermane, Ricardo Rodriguez dhe Luiz Guastavo, Javën tjetër drejtuesit e Milanit do të udhëtojnë për Gjermani, ku do të nënshkruajnë kontratë me mbrojtësin e majtë të Wolfsburgut, Ricardo Rodriguez.

Për shërbimet e mbrojtësit zviceran, Milan do të paguaj 13 milionë euro dhe tre milionë të tjera në varësi të suksesit të skuadrës.

Por, ai nuk do të jetë lojtari i vetëm që do të transferohet nga Wolfsburg, pasi po synojnë të transferojnë edhe mesfushorin Luiz Gustavo.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *