Renato Sanches në Barcelonë?

Mesfushori i Bayern Munich, Renato Sanches, ka refuzuar ofertën e Manchester United në favor të një munëdesie së lëvizjes në Barcelonë, raporton Daily Mail.

19 vjeqari, luajti në Euro 2016 verën e kaluar dhe u informua për të qenë një hit i madh në Bundesligë pas bashkimit nga Benfica.

Megjithatë, Sanches mund të shitet këtë verë pas një sezoni jo të mir në Bayern, dhe Barcelona besohet të jetë përpara gjigantëve të Premier League Man Utd në radhë për të nënshkruar me të.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *