Renato Sanches ka shprehur dëshirën e tij për t’u bashkuar me Milanin

Mesfushori i Bajernit të Mynihut Renato Sanches ka shprehur dëshirën e tij për t’u bashkuar me Milanin pasi u bë i frustruar nga mungesa e mundësive të ekipit të parë me kampionët e Bundesligës.

Sanches ka impresionuar në fitoren miqësore ndaj Chelsea-it me 3-2 në Singapor të martën pasi filloi së bashku me ardhjen e re Corentin Tolisso në mesfushën qendrore.

Por 19-vjeçari portugez i vetëm luajti në formacionin fillestar të Carlo Ancelottit për një ndeshje të Bundesligës në gjashtë raste që kur u bashkua me klubin nga Benfica në vitin 2016 dhe pranoi se interesi i tij është kthyer nga Milani, të cilët po rishikojnë Skuadrën e tyre pas marrjes së investimeve kineze.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *