Regan Poole është bashkuar me Northampton

Mbrojtësi i Manchester United, Regan Poole, është bashkuar me Northampton në huazim për sezonin 2017/18, sipas Sky Sports.

Poole u transferua në United nga Newport County, ku ai hyri në ekipin e parë nën drejtuesin aktual të Northampton Justin Edinburgh, në shtator 2015. 19-vjeçari ka bërë vetëm një paraqitje të lartë që nga transferimi në Old Trafford, si zëvendësues i vonë në fitoren 5-1 të Europa League në lidhje me FC Midtjylland më 25 shkurt 2016.

“Regan është një lojtar të cilin e njoh mirë nga koha ime në Newport County dhe ai është një lojtar jashtëzakonisht i talentuar”, tha Edinburg”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *