Refuzohet oferta e Celtic për Jack Hendry-in

Menaxheri i Dundee Neil McCann ka paralajmëruar se nuk do t’u lejojë klubeve të mëdha që “të marrin” lojtarët e tij pas refuzimit të një oferte “shumë të ulët” të Celtic për Jack Hendry.

McCann konfirmoi interesin e Celtic në 22-veçarin në javën e kaluar dhe tani ka zbuluar se udhëheqësit e Premiershipit të Ladbrokes e kanë ndjekur atë me një ofertë. Mbrojtësi nënshkroi një kontratë dyvjeçare kur arriti nga Wigan në verë dhe Dundee po mbajnë qëndrim të fortë në vlerësimin e tyre.

McCann tha: “Ka pasur një ofertë, një ofertë të ulët, shumë e ulët, por asgjë që atëherë. “Unë mendoj se do të ketë më shumë interes në lojtar, por në mënyrë të qartë atyre u tham se nuk ishte e mjaftueshme dhe se ai do të jetë mesazhi nëse vazhdojn në këtë mënyrë. “Nëse dikush dëshiron të hyjë dhe të marrë lojtarët tanë më të mirë, duhet të jetë e drejtë për klubin.

Hendry më parë fitoi një lëvizje nga Partick Thistle në Wigan dhe McCann ndjen se qendërmbrojtësi ka marrë spekulimet në dorën e tij pasi u lidh me një lëvizje tek Crystal Palace dhe Bournemouth.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *