Reali zbulon fanellat për finalen ndaj Juventusit

Reali i Madridit do të luajë si skuadër mike në finalen e madhe të Cardiff-it më 3 qershor ndaj Juventusit. Në këtë mënyrë Reali nuk mund të luajnë me fanellën e tyre të parë, atë të bardhën.

Reali ka vendosur që të luajnë me fanellën e tyre të tretë. Skuadra e Zidane do të paraqitet me ngjyrën vjollcë dhe jo të zezë siç ishte menduar në fillim nga mediat spanjolle.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *