Reali dështon në përpjekjen për të përmbysur kartonin e kuq të Cristiano Ronaldos

Cristiano Ronaldo do t’i shërbejë një ndalimi pesë ndeshjesh pasi Real Madrid dështoi në një përpjekje për të përmbysur kartonin e kuq që mori në fitoren 3-1 të Super Kupës së Spanjës në Barcelonë.

Portugezit iu dha urdhra e ndalimit në Kamp Nou të dielën pas marrjes së dy kartonave të verdhë, një për shkak të heqjes se fanellës për të festuar dhe tjetrin për ndërhyrje. Pas marrjes së kartonit të dytë të verdhë, Ronaldo u zemrua dhe shtyeu arbitrin Ricardo De Burgos Bengoetxea dhe u godit me një pezullim prej pesë ndeshje nga Federata Spanjolle e Futbollit (RFEF) – një për rezervimin e dyfishtë dhe katëra të tjera për shtyrjen e zyrtarit.

32-vjeçari do të humbasë ndeshjen e dytë të Superkupës spanjolle kundër Barças të sot, si dhe ndeshjen e parë të Real Madridit në La Liga me Deportivo La Coruna të dielën.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *