Real Madridi do ta pushojë Cristiano Ronaldon kundër Espanyol-it

Real Madridi do të jetë pa Cristiano Ronaldo pasi ata duken të vazhdojnë në ndeshjen e tyre kundër Espanyol-it në natën e së martës.

Trajneri i Madridit Zinedine Zidane foli të hënën në lidhje me nevojën që Ronaldo të pushojë “herë pas here” dhe portugezi i mungon nga një skuadër udhëtimi me 19 veta, njoftoi të martën në mëngjes. Ronaldo, i cili gjithashtu ka shënuar të mërkurën në fitoren 3-1 ndaj Leganes, ka shënuar 12 gola në shtatë paraqitjet e tij të fundit për të ndihmuar Madridin ta rikthejn këtë sezon për të mir, pas një shfaqje shumë të dobët.

Real Madridi është ende 14 pikë prapa liderëve të La Ligës Barcelona, por mburren me një fitore prej 3-1 ndaj Paris St Germain në ndeshjen e tyre të Ligës së Kampionëve.

Zidane tha në konferencën e tij për shtyp para takimit të hënën se: “Cristiano e njeh shumë mirë vetën dhe gjithmonë flasim me të. “Është shumë e rëndësishme që gjithmonë të kemi Cristiano në nivelin më të lartë, ai e di se nga koha në kohë ai duhet të pushojë dhe kjo është ajo. Sezoni është shumë i gjatë dhe ai është gjithashtu një lojtar i cili do të luajë në Kupën e Botës në fund të sezon. ”

Ndërkohë, mesfushori i Madridit, Casemiro, është përjashtuar nga udhëtimi në Espanyol me probleme stomaku.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *