Real Madrid të paguaj 200 milionë euro për Mauro Icardin?

Sulmuesi ka qenë subjekt i spekulimeve që e lidhin atë me një lëvizje në Real Madrid dhe gruaja e tij sugjeroi që një lëvizje larg Milanit do të ishte e mundur.

Kapiteni i Interit, Mauro Icardi, i cili është një objektiv transferimi në janar për Real Madridin, ka një vlerë prej 200 milionë eurove (176.6 milionë funta), sipas agjentit të tij dhe gruas Wanda Nara. Argjentinasi ka qenë në formë shumë të mirë këtë sezon, duke shënuar 15 gola në 14 ndeshje për gjigandët e Serie A. Kjo ka çuar në admirimin dhe shikimeve nga një mori klubesh Evropiane dhe Nara thotë se çdo klub që shpreson të nënshkruajë Icardi do të kuptoje që ai nuk do të jetë i lirë, sipas Corriere dello Sport.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *