Real Madrid rivalizon Liverpoolin për nënshkrimin e Alisson

Liverpool do të përballet me konkurrencën e Real Madridit për nënshkrimin e Alisson, thotë eksperti i futbollit të Amerikës Jugore, Tim Vickery.

Reds thuhet se kanë qenë të interesuar për portierin e Romëve për disa kohë dhe performanca e mjerueshme e Loris Karius në finalen e Ligës së Kampionëve të së shtunës vetëm ka rritur spekulimet. Vickery thotë se Alisson i cili është në skuadrën e Kupës Botërore të Brazilit nuk është i dëshpëruar të largohet nga Roma, por do të ketë opsione nëse ai vendos të shkojë përpara.

“Fokusi tani nga Allison do të jetë krejtësisht në turneun e Kupës Botërore”, tha Vickery. “Unë e kuptoj se ai është shumë i lumtur në Romë por ka interes jo vetëm nga Liverpool por edhe nga Real Madridi. Çmimi i kërkuar mund të rritet ose të ulet varësisht nga ajo që ndodh gjatë Kupës së Botës.

“Ai është një portier i shkëlqyeshëm, Brazili qëndroj me të sezonin e kaluar kur ai kaloi pothuajse gjithë sezonin në stol për Romët, këtë sezon njerëzit e kanë parë atë që është një portier i madh. Nëse ai dëshiron, duket sikur opsionet do të jenë aty për të lëvizur pas Kupës së Botës.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *