Real Madrid me katër mungesa të mëdha ndaj Celta Vigos

Zinedine Zidane, trajneri i Real Madridit, ka publikuar listën e lojtarëve të ftuar për ndeshjen e sotme ndaj Celta Vigos

Risi në listën e të ftuarave është rikthimi i Nachos, kurse në këtë takim Real Madrid do të jetë pa yjet si: Dani Carvajal, Pepe, Gareth Balen dhe James Rodriguezin.

Ky takim është si një finale për Real Madridin, pasi me fitore eventuale do të bënte një hap të madh drejt titullit në La Liga, Real Madrid ka 87 pikë të tubuara, sa ka edhe Barcelona që është e para falë golavantazhit më të mirë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *